5. ŚMIECIOBRANIE

image description

Piąte śmieciobranie już za nami. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci, ale trafiły się też plastikowe elementy samochodu, jedna tablica rejestracyjna i dwa znaki drogowe, które zniknęły kilkanaście tygodni temu z drogi wyjazdowej z Nekielki.

Historia śmieciobrania sięga marca 2014, kiedy to po raz pierwszy jako będące jeszcze w rejestracji Stowarzyszenie Ekologiczne Czysta Nekla postanowiliśmy posprzątać nasze otoczenie. W ubiegłym roku były trzy tego typu wydarzenia. W tym roku dwa razy zbieraliśmy śmieci. Za każdym razem uczestniczyło w nim blisko 30 osób. Tym razem dołączyli do nas młodzi ludzie w partnerskiego stowarzyszenia o nazwie Projekt Września. Grupa aktywistów, która także walczy o świadomość społeczną, otwarte i przyjazne urzędy, a także przejrzystość w działaniu lokalnego samorządu, przybyła do Nekielki wspierając nasze działania.
Cieszymy się, że nasz pomysł, jak również cele przyświecające stowarzyszeniu zataczają coraz szersze kręgi. Liczymy na dalszą współpracą. Jednocześnie dziękujemy też wszystkim, którzy dzisiaj pojawili się na piątym śmieciobraniu. Spotykamy się ponownie w przyszłym roku.

Stowarzyszenie ekologiczne